محل تبلیغات شما
روزی در دفتر که مشغول کار بودم زن و شهری به من مراجعه کردند که زن ایرانی و شوهر آلمانی بود و جهت دریافت گذرنامه برای زن به دفتر مراجعه کرده بودند تا امضای شوهر جهت اجازه خروج همسر گواهی گردد بسیار تعجب کردم چون طبق قوانین دولت آلمان اگر زن بخواهد گذرنامه بگیرد و یا از کشور آلمان خارج شود نیاز به امضا و اجازه همسر خود ندارد بعد در موضوع ما دولت ایران از دولت آلمان برای این شوهر آلمانی بیشتر احترام می گذارد در صورتی که دولت هر شخص باید طرف اتباع خود را بگیرد و ما آمده ایم حتی از دولت آلمان بیشتر احتیاط کرده و اجازه همسر را اامی دانسته ایم .
البته باید بیان کرد که پلیس و مامور مهاجرت اشتباه کرده و برای همه به یک شکل عمل می کند و اجازه همسر را می خواهد در حالی که طبق قواعد و حقوق بین الملل خصوصی ایران نیز اجازه همسر را برای این زن ایرانی نمی خواهد چون طبق قانون ایران احوال شخصیه و قوانین این چنینی طبق قانون دولت متبوع شوهر آلمانی باید رعایت شود که آن هم نمی خواهد .
پس باید برای این خانم ایرانی که همسرش آلمانی است اجازه شوهر و امضای آن را جهت خروج از کشور و صدور گذرنامه نخواهد و حتی اگر شوهر آلمانی هم بخواهد همسرش را ممنوع الخروج کند نمی تواند پس باید ادارات کارمندان و ارگانها از مشاوران حقوقی زبده و مطلع استفاده کنند تا شان یک زن ایرانی حفظ شود و در نزد شوهر غیر ایرانی خود احساس حقارت نکند .
بامید آنکه بتوان حقوق عادله را اجرا نمود حقوق و قوانین خوبی داریم ولی متاسفانه صحیح اجرا نمی شود یا بعلت عدم اطلاع و یا بعلت سوء استفاده از عدم اطلاع مردم و .

افزایش دوبرابری حق الثبت

نظام جمهوری اسلامی

عدم رعایت قوانین بین الملل خصوصی

شوهر ,دولت ,زن ,ایرانی ,آلمانی ,همسر ,شوهر آلمانی ,اجازه همسر ,زن ایرانی ,همسر را ,برای این

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مؤسسه ناشنوایان اکسیر ایذه Reginald's style ثبت فوری شرکت - مشاوره ثبت شرکت بای بای درگاه رسمی اطلاع رسانی فعّالیّـت های علمی پژوهشی دکتر رضا دادگر مدرسه حقوق andcasinla السلام علیک یا فاطمة الزهراء سلام الله علیها tripefibmii عارف موزیک